Voorbeschouwing VV Winsum-Drachtster Boys (15.00 uur)

In welke shirts treden onze Boys aan deze middag? Wit, Oranje of in de uitshirts van Winsum? Afgelopen seizoen was het wat kolderiek met betrekking tot de kledingkeuze.

2526 A selectie

Winsum is als bijna vanouds een geduchte tegenstander. Ze zijn dan ook ongeslagen in deze prille competitie. Aan de andere kant, sinds 2016 heeft Winsum slechts één keer kunnen winnen van Drachtster Boys. Wat deze statistiek zegt? Zoals iemand op Reddit weet te melden: “De fetisjering van statistieken is een van mijn grootste ergernissen in de moderne voetbalondersteuning.“  Mooi gesproken.

Het “moneyball”-principe is vast erg nuttig. Aan de andere kant, zou Tscheu La Ling ooit een basisplaats in Ajax hebben gekregen als dit principe eind jaren ’70 al had bestaan? Hoeveel genot en ergernis hadden we dan gemist van deze eigenzinnige en vooral grillige rechtsbuiten? Veel, heel veel.

In welke podcasts was dit enfant terrible uitgebreid besproken, had hij in 2025 op de voetbalvelden rondgescharreld? Nu je het toch zegt. Podcasts, een zegen of gruwel? Het hangt er vast vanaf welke je beluistert. Het blijft radio. Maar met je interesses uitgediept. En met veel flauwekulletjes natuurlijk.

De voorspelling? Een graad of twaalf, hier en daar wat regen. En duimen voor onze jongens. Drie punten voelen zo goed om binnen te hengelen.