Voorbeschouwing Drachtshter Boys - FC Surhústerfean (beker)

2526 A selectie

De zaterdag is vast nog maar half verwerkt of er staat een bekerkraker voor de deur! Op een waarschijnlijk gure dinsdagavond op ons Sportpark.

De aankomende competitiewedstrijd is zaterdag. Je hoeft niet te raden. Inderdaad, FC Surhústerfean tegen Drachtster Boys staat dan op het programma.

In hoeverre wordt daar rekening mee gehouden deze bekeravond? Een aangepaste opstelling zodat je zaterdag de tegenstander kunt verrassen? Spelers die tegen de basis aanzitten een kans geven? Of simpelweg je beste mogelijke opstelling en daarna wel verder kijken?

Ach, wij simpele stervelingen hoeven zich daar eigenlijk niet druk over te maken. Voor ons is het zorgen dat de warme hap op tijd op tafel staat. We gokken op een stamppot. Lekker en lekker makkelijk. Daarna, hup naar het Drachtster Bos. Kledingtip: warm en tegen regen bestand. Een pluutje is ook best handig verwachten we.  

Wat deden de teams afgelopen weekend in de competitie? De gasten hadden een derby, een regelrechte met teams uit dezelfde gemeente. Buitenpost werd op 0-0 gehouden. Knap gezien de kracht van Buitenpost zoals we inmiddels zelf hebben ondervonden.

Onze Boys verloren van Frisia. Hierdoor staan beide teams….nee laat maar. De verdere conclusies en uitleg zijn toch voor de aankomende voorbeschouwing.

Bekeren. Door de week op een avond. Dan kan je er eigenlijk geen peil op trekken heeft de geschiedenis ons geleerd. Kijk naar de profs tegen amateur teams de laatste jaren. Vele bijltjesdagen zijn er geweest. Spelers en duurbetaalde trainers met slap geneuzel achteraf. Met op de achtergrond een “pitch invasion” van de dolgelukkige amateurs. Die overigens meestal meer krijgen dan cola en broodje bal na de wedstrijd.

Gaat dat tegenwoordig ook nog met gesloten envelopjes van een plaatselijke bakker of aannemer? Ze worden heimelijk overhandigd net buiten het clubhuis in een achteraf hoekje. De penningmeester zorgt ervoor dat hij ver van zo’n plek uit de buurt blijft. Zo kan hij later met droge ogen melden dat hij van niks wist bij moeilijke vragen in de ledenvergadering.

Bekeren dus, de officiele benaming: Mannen KNVB beker Amateurs 2e ronde Groep 1 KO Regio 1.