JO19-2 knokt zich terug in de tweede helft

Vandaag een wedstrijd tegen Kollum. Kollum is een dorp met ongeveer 5000 inwoners. Drachten heeft ongeveer 9x zoveel namelijk 45.000 inwoners. Nog een nutteloos weetje is dat de oranjekoek van de bakker uit Kollum verkocht wordt bij de Albert Heijn in Gorredijk. Maar goed, Sierd de Vos zetten we even opzij.

2324 JO19 2

De wedstrijddag

Na het gebruikelijke verzamelen bij de fietsenwinkel in de Drait (nou ja, bijna ín de fietsenwinkel vanwege de regen) vertrokken we richting Kollum. Eenmaal aangekomen werden we al opgewacht door de leider van de tegenstander. Er werd gevraagd hoeveel rijders we hadden en naast de staf kregen dit keer ook alle rijders een consumptiebon. Dat heb ik in al die jaren nog nooit meegemaakt maar het is wel een gebaar van vrijgevigheid.

Na het omkleden was het tijd voor de warming-up. Het was vooral erg gezellig, de scherpte zag je er niet echt van af stralen. In 90% van de gevallen zie je dit ook terug in de eerste helft. Zo ook nu.
De eerste helft was Drachtster Boys zoekende. De tegenstander speelde 1-4-4-2. Onze centrale verdedigers kwamen steeds 1op1 te staan. Onze backs knepen wel naar binnen maar waren daardoor na het veroveren van de bal niet altijd snel aanspeelbaar aan de zijkant. Doordat we niet echt een idee hadden wat we hier mee aan moesten kwamen we een aantal keer in moeilijkheden door onze eigen opbouw. We leverden de bal in en moesten alle zeilen bijzetten om het te herstellen. Dit lukte wel vrij aardig totdat Kollum toch de 1-0 binnen tikte. Tja wedstrijd verloren. Tenminste als je de statistieken er op na houdt is het zo dat als Drachtster Boys 19-2 op achterstand komt de wedstrijd niet wordt gewonnen. Maar we hadden nog een minuut of 60 om daar verandering in te brengen.


Gelukkig kwamen we vrij snel op 1-1 door een (achteraf op de beelden gezien) fantastisch doelpunt van Jesse Jan. Vanaf de dug-out had iedereen hem gemaakt kunnen hebben, behalve Thijs dan. We hadden echt geen idee wat er gebeurde of wie hem scoorde. Maar uit beelden bleek dat het een doelpunt was achter het standbeen. 1-1.
Daarna kregen we het toch weer lastig. En na weer een ingeleverde bal stond het alweer 2-1 voor de thuisclub. Ik denk wel een terechte stand gezien het spel van Drachtster Boys. Het was de eerste helft niet goed. Waar het aan lag? De gedachten in de koppies van de jongens was de grootste tegenstander. De echte wil om te winnen ontbrak.


Donderspeech

In de rust is het schijnbaar zo tekeer gegaan in de kleedkamer dat het hoorbaar was bij de tegenstander. Hierover later meer. Ook werd het systeem omgezet naar 1-5-3-2.

De tweede helft was vanaf de eerste seconde voor Drachtsterboys.
Drachtster Boys had het ineens verdedigend onder controle en ook opbouwend kwam Kollum er niet meer aan te pas.
Na een minuut of 10 na rust kwamen we door een korte corner op gelijke hoogte. Ik vind normaal altijd die korte corners verschrikkelijk omdat er nooit een gevaarlijk moment uit komt. Maar ik moet toegeven deze was perfect. Robert die de corner kort nam en na een kaats de bal weer terug kreeg voor de 16m en hem genadeloos binnenschoot. 2-2. Een korte corner uit het boekje.
Heerlijk en zeker gezien het spel van Drachtster Boys begon de bank er steeds meer in te geloven. Het geloof dat er binnen de lijnen ook was. Maar er moest nog wel gescoord worden. En dat gebeurde.


Nadat Jesse Jan voor de zoveelste keer de bal onderschepte en de achterlijn haalde gaf hij een goede voorzet op Ahmed die goed voor zijn man kwam en de 2-3 scoorde. Daarna kwam Drachtster Boys niet meer in de problemen. De laatste 15 minuten creëerde Kollum alleen nog een paar kansen uit vrije trappen en corners. Dit dankzij het harde werken van het hele team en in het bijzonder de centrale verdedigers die hun taak goed uitvoerden. Het is heel knap dat je een systeem nog nooit hebt gespeeld en het toch zo goed uitvoert. Ook nog met een gastspeler in het centrum van de verdediging. Dat is gewoon echt heel knap.


Na 46min vond de scheidsrechter het wel mooi geweest. Het harde werken leverde Drachtster Boys de overwinning op. En ja zelfs een achterstand hebben we overwonnen!
Direct na het laatste fluitsignaal kwam de leider van de tegenstander, die van die consumptiebonnetjes, naar ondergetekende toe en feliciteerde deze met de overwinning en met de woorden: “die donderspeech heeft jullie wel geholpen”. Schijnbaar is het toch te horen geweest. Maar het was wel nodig om de focus allemaal de juiste kant op te krijgen. De tweede helft speelden we met de beleving om de wedstrijd te winnen. En het resultaat is er gekomen. Doordat het team met elkaar de schouders eronder zette hebben we de 3 punten meegenomen.