Jaap van der Werff, erelid van onze mooie vereniging, is namelijk een heuse clublegende. Een voorbeeld voor ons allemaal, van jong tot oud. Onbeschrijflijk veel mensen hebben met Jaap te maken gehad en zijn ‘erelijst’ is duizelingwekkend.
Jaap was van 24 mei 1958 tot en met 30 mei 1967 penningmeester van de club. Tien jaar lang (1960-1970) was hij de grote promotor en aanjager van de oudpapieractie die ons als vereniging veel geld opleverde. Op 20 juni 1988 werd Jaap benoemd tot Lid van Verdienste, op dat moment was hij al 25 jaar administrateur van de club voor de sporttoto zoals die in die jaren gespeeld werd. In 1993 zette Jaap een voetbalschool op en was hij vele jaren pupillentrainer en pupillencoördinator. In 1988 ontving Jaap de Zilveren speld van de KNVB en in 1996 de gouden speld van verdienste. Zeker mag niet onvermeld blijven dat Jaap vele jaren clubscheidsrechter is geweest en velen zich door hem hebben laten inspireren.
Ook nadat Jaap op 8 juni 2001 tot Erelid van Drachtster Boys werd benoemd bleef hij zich inzetten als scheidsrechter en verleende hij assistentie bij de onderhoud van het sportpark en het maken van het clubblad.
De ‘erelijst’ is indrukwekkend maar doorslaggevend voor de status van ‘legende’ is de manier waarop hij al die taken voor de club heeft verricht. Jerrie de Boer, onze ‘huisschrijver’, beschreef het treffend tijdens het afscheid van Jaap als clubscheidsrechter. Het nooit aflatende geduld wanneer een spelertje van 7 voor de zoveelste keer niet op de vereiste manier ingooit -‘probeer het nog maar een keer’- of het aantal snotneuzen dat Jaap in zijn carrière afgeveegd moet hebben. Volgens Jerrie moeten het er duizenden zijn geweest. Het geduld, de vaderlijke en zorgzame manier waarop hij met jongeren omging was uniek in zijn soort. Op 26 januari 1996 werd Jaap tijdens een sportgala in de gemeente benoemd tot sportambassadeur.
Een ambassadeur van vv Drachtster Boys was hij en zo zal hij altijd in onze herinneringen voortleven. Een legende en zeldzaam in zijn soort. Het is een groot voorrecht hem een groot aantal jaren te hebben gekend.
De uitvaartdienst vindt plaats op donderdag 4 augustus om 13.00 uur in uitvaartcentrum Slingehof.
Wij wensen de nabestaanden veel sterkte toe het verlies te verwerken.
Dank je wel voor alles Jaap. Rust zacht en in vrede.
Gijs Lokhorst
Voorzitter